اساسی ترین موضوعی که بهاروند در پروسه تولید هدف گذاری و پیگیری مجدانه می نمایدکیفیت، بهداشتی و سلامت محور بودن محصول نهایی ، حذف کامل دخالت نیروی انسانی در مراحل تولید و حفظ ارزش غذایی و مواد مغذی طبیعی درمحصولات نهایی خشکبار می باشد.
رعایت دقیق استانداردهای جهانی و بین المللی با حفظ تازگی و طعم طبیعی محصولات از دیگر اصول اخلاقی و حرفه ای بهاروند می باشد.
مواد اولیه مورد استفاده بهاروند از ابتدای مراحل ورود به کارخانه مورد پالایش های مختلف از جمله آزمایشات مستمر و سخت گیرانه میکروبی و شیمیایی و بویژه آزمایشات آفلاتوکسسین قرار می گیرد.
واحد کنترل کیفی ،آزمایشگاههای مدرن شیمیایی و میکروبی بهاروند ، بهترین و بروزترین سیستم فرآوری خشکبار و خطوط تمام اتوماتیک تولید ، سیستم سورتینگ ، دستگاههای فول اتوماتیک بسته بندی با آخرین متد و تکنولوژی روز دنیا ، بهترین و مرغوبترین سلفونهای بسته بندی سه لایه و امکانات ویژه و منحصر به فرد کارخانه و سیستم انبارش و تحقیقات مداوم آزمایشگاهی و علمی همه و همه در کنار مجموعه نیروهای متعهد و متخصص بهاروند، جلوه ای باشکوه از کیفیت ، سلامت و ماندگاری برای محصولات بهاروند به ارمغان آورده است.